Az élelmiszeriparban a rendelésállomány megközelíti a 2008-as válság előtti szintet, a beruházások tekintetében pedig tíz éve nem voltak ilyen optimisták a cégek. Gondot jelent viszont a szakképzett munkaerő hiánya.
A Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkára, Simon Attila a konferencián hangsúlyozta: a munkanélküliségi ráta 4,9 százalék, és már 4,2 millióan dolgoznak Magyarországon. A cél, hogy a foglalkoztatottak száma elérje a 4,5 milliót. A férfiak foglalkoztatottsági rátája 74, a nőké 64 százalék, utóbbiak esetében pályázati források állnak rendelkezésre, hogy a munkaadók rugalmas foglalkoztatási formában, például részmunkaidőben vagy távmunkában alkalmazzák őket. A közelmúltban gyakornoki program is indult: ha egy munkaadó 25 év alatti fiatalt vesz fel – ebben a korosztályban tizennégy százalékos a munkanélküliség –, akkor kilenc hónapig az állam állja a bér- és járulékköltségeket. Az elmúlt öt évben 680 ezer új álláshely létesült az országban, ebből a közfoglalkoztatottaké 230 ezer. Az élelmiszeriparban a rendelésállomány megközelíti a 2008-as válság előtti szintet, és a beruházások tekintetében tíz éve nem voltak ilyen optimisták a cégek. Ugyanakkor az élelmiszeriparban gondot jelent a szakképzett munkaerő hiánya. Ez leginkább a húsipart érinti, de egyre kevesebb a pék, a kézi csomagoló és a zöldség-gyümölcs feldolgozó is.



