Budapest és környékének kivételével – amely haladékot kapott az átállásra –hetvenöt éve, hajnali három órakor Magyarországon is áttértek a jobb oldali közlekedésre.
Hazánk 1939-ben döntött az új forgalmi rendről, annak bevezetését azonban a második világháború miatt két évvel el kellett halasztani. Bár a jobbkormányos autók továbbra is közlekedhettek, de új forgalmi engedélyt már csak balkormányosok kaphattak.
A zárt pályás rendszereknél még sokáig megmaradt a bal oldali közlekedés, ám jelenleg csupán a gödöllői HÉV vonalán van ez így. Hazánk a kontinensen utolsó előttiként tért át az új közlekedési rendre, utolsóként Svédország tette ezt meg, 1967-ben. Jó tudni: a világ csaknem egyharmadában mind a mai napig a bal oldali közlekedés a kötelező.



