Hetven esztendeje adták át a közforgalomnak a ma már nem létező Kossuth hidat Budapesten, amely a második világháborúban felrobbantott Duna-hidak pótlására épült ideiglenesen.
A háború végére használhatatlanná vált fővárosi hidakat eleinte kishajókkal, illetve pontonhíddal akarták megoldani, de a Duna jegének zajlása nem tette lehetővé a folyamatos átkelést. A Kossuth híd pilléreit 1945 májusában kezdték el építeni, és hét hónap alatt készült el. A szerkezetet tízéves élettartamra tervezték, 1957-re pedig már annyira elhasználódott, hogy le kellett zárni.



