Három aranyérmet nyertek a Magyar Honvédség ejtőernyősei

Egy két centiméter átmérőjű célt kellett eltalálnia az ugrónak

Sport
  • 2018.06.27. - 20:20

Három kategóriában is aranyérmet nyertek a Magyar Honvédség (MH) ejtőernyősei a Szlovéniában rendezett ejtőernyős célba ugró világkupa-sorozat legutóbbi állomásán

A magyar ejtőernyősök egyéniben és csapatban is felálltak a dobogó legmagasabb fokára.

Varga Tamás zászlós, az MH ejtőernyős válogatott tagja elmondta: egy két centiméter átmérőjű célt kell eltalálnia az ugrónak. Hozzátette: egy speciális, erre a célra kialakított, kihegyezett sarkú cipővel kell beletalálniuk a célba. 

Bánszki Tamás százados, válogatott ejtőernyős elmondta: a célpontot 1000 méterről nem lehet látni, egy narancssárga kereszt segíti őket a tájékozódásban, valamint az évek során kialakult rutin. 

Elhangzott az is: a csapat egy-egy tagja több mint tízezer ugráson van túl.

(Képünk illusztráció)

Reklám