Harmincöten fagytak meg az új évben

Húszan fűtetlen lakásban vesztették életüket

Krónika
  • 2016.01.12. - 13:13

Az óév utolsó napjaitól január 10-ig tartó hidegben 35 ember halt meg kihűlés miatt, a többségük saját fűtetlen otthonában vesztette életét - közölte a Magyar Szociális Fórum.

Január 10-ig 35-en fagytak meg, közülük húszan saját, fűtetlen otthonukban. A 35 áldozat közül heten nők voltak, a legfiatalabb 45, a legidősebb 80 éves volt.A hideg beállta óta összesen 75 ember vesztette életét kihűlés miatt. Harmincan a szabad ég alatt, harmincnyolcan otthonukban, heten pedig kórházba szállítás közben, illetve a kórházban haltak meg.
Reklám