Ebben az uniós ciklusban kiemelt cél a területi gazdasági különbségek felszámolása, a foglalkoztatási gondok megoldása.
Az előző ciklus tapasztalataiból okulva a 2014–2020-as időszakban a gazdaságfejlesztés került az uniós források felhasználásának középpontjába, a rendelkezésre álló tizenkétezermilliárd forint hatvan százaléka ezt szolgálja – hangsúlyozta tegnap Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára Törökszentmiklóson.
A Széchenyi Programiroda A sikeres vállalkozásokért című konferenciáján a távirati iroda szerint a politikus kiemelte: a hangsúlyt az ipar, a kis- és középvállalkozások üzletmenetének, valamint a helyi gazdaság működésének fellendítésére helyezték. Fontos szempont volt még a területi gazdasági különbségek felszámolása, a foglalkoztatási gondok megoldása, valamint a kutatásfejlesztési tevékenységek elősegítése – tette hozzá. Reményei szerint 2020 után marad a jelenlegi támogatási rendszer az unióban. Kitért arra, hogy újításokkal próbálták elérni, hogy a pályázók minél egyszerűbben jussanak az elnyert összegekhez, azonban az eljárásokat nem sikerült minden esetben egyszerűsíteni, sok a bürokratikus nehézség az európai uniós források lehívásában.



