Gratulált a holland kormányfő: ezt írta Orbán Viktornak

A levélben a holland miniszterelnök kifejezi készségét a további együttműködésre

Belföld
  • 2018.04.19. - 10:37

Levélben gratulált Orbán Viktor választási sikeréhez Mark Rutte, Hollandia miniszterelnöke - tájékoztatta Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke csütörtökön az MTI-t.

A levélben a holland miniszterelnök kifejezi készségét a további együttműködésre nemcsak a kétoldalú kapcsolatok terén, hanem az Európai Unió és más fórumok keretei között is.

"A kihívások, melyekkel Európa szembesül, hatékony vezetést és együttműködést követelnek meg" - szögezi le Mark Rutte, aki reméli, Magyarország, mint fontos EU-tagállam, konstruktívan dolgozik majd együtt Hollandiával és más uniós partnerekkel közös értékeink megőrzése végett. 

"Bölcsességet és sok sikert kívánok az Ön előtt álló fontos feladatokhoz" - zárta Orbán Viktornak írt levelét a holland kormányfő.

Reklám