Gondoskodhat a kormány a Czeglédy-ügyben károsult diákokról

A Fidesz határozati javaslatot nyújtott be az ügyben, amelyről csütörtökön tárgyal az Országgyűlés

Belföld
  • 2017.10.15. - 13:08

Országgyűlési határozati javaslatot nyújtott be a Fidesz a Czeglédy-ügyben érintett diákok kárrendezésével kapcsolatban - mondta a Fidesz frakcióvezető-helyettese vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.

Bóna Zoltán közölte, a javaslatról jövő csütörtökön tárgyal az Országgyűlés.
A fideszes politikus azt mondta: "a gyanú szerint Czeglédy Csaba és bűnszervezete több mint hárommilliárdos költségvetési csalást követett el, és több száz diákot lopott meg" azáltal, hogy az elvégzett munkájuk után járó bért nem kapták meg.
Bóna Zoltán emlékeztetett arra, hogy korábban a diákok képviselői a kormány és a parlament segítségét kérték. A kormánypártok úgy látják, hogy a parlamentnek és a kormánynak lépnie kell, és gondoskodnia kell a diákok kártalanításáról - mondta.

Reklám