Geraint Thomasból, a „walesi hercegből Franciaország királya lett”

Helyzetkép a Tour de France után

Sport
  • 2018.07.31. - 01:45

Geraint Thomas győzelmét ünnepelte Nagy-Britannia egy nappal azt követően, hogy a walesi kerékpározó megnyerte a Tour de France-t. The Guardian azt írta, új szupersztár született, és a sportolót idézve hozzátette, hogy a vasárnapi győzelem után Thomas éhes a további hasonló sikerekre.

 A The Daily Telegraph Párizs uraként írt a pályakerékpárosként kétszeres olimpiai bajnok walesiről, és felidézte, hogy Thomas a Tour de France miatt vágott bele a sportba. G. mindig rendes srác volt, most már kiemelkedő is – mondta régi barátja és pályatársa, Mark Cavendish. A The Times emlékeztette a sportolót, hogy azt ígérte, győzelme esetén egy hónapig tartó bulival fog ünnepelni. A lap szintén felidézte Thomas rögös útját a vasárnapi nagy győzelemig, a brit kerékpársport új szupersztárjaként méltatva őt. Írt arról is, hogy a walesi sportolónak a német Jan Ullrich volt a példaképe. Azt is írta: „a walesi hercegből Franciaország királya lett”. Ünnepelték a kerékpárost egykori középiskolájában, a cardiffi Whitchurch Gimnáziumban, oda járt hajdanán Gareth Bale labdarúgó is.

Reklám