A tizenhét éves Gálfi Dalma diadalmaskodott a junior lányok között a US Openen. Gálfi a döntőben 7-5, 6-4-re győzte le amerikai ellenfelét. New Yorkban értük utol a friss bajnokot.
– Az elődöntőt tűztük ki célul, de bevallom, hogy az első mérkőzésen egy hajszálon múlt, hogy nem idő előtt búcsúztam. A mérkőzések közben edzettem, és úgy összeállt a formám, hogy az utolsó három meccsen már jól ment a tenisz. Így sikerült.
– Most hogyan tovább?
– Ma indulunk haza, és tíz napot otthon leszek, utána majd Ausztráliába utazunk, ahol kisebb felnőttversenyeken fogok indulni. Jelenleg a felnőtt világranglistán a 430. hely körül vagyok, és egyelőre a top 100-ról álmodozom. De addig még van mit tennem.



