Ha Katalónia kedden egyoldalúan kikiáltja elszakadását Spanyolországtól, Franciaország nem fogja azt elismerni - jelentette be Nathalie Loiseau, Franciaország Európa-ügyi minisztere.
"Ha kikiáltanák a függetlenséget, az egyoldalú lenne, és nem fogjuk elismerni" - mondta a miniszter hétfőn a CNEWS hírtelevízióban. "Nem lehet Katalóniát csak azzal a népszavazással definiálni, amelyet az elszakadáspártiak rendeztek meg" - tette hozzá.
Nathalie Loiseau arra is felhívta a figyelmet, hogy ha a katalán függetlenséget elismernék, annak "az első következménye az lenne, hogy (Katalónia) automatikusan távozna az Európai Unióból".
"Az a legfontosabb, hogy ez a válság, mert egy válságról van szó, a spanyol politikai erők közti párbeszéddel megoldódjon" - hangsúlyozta a miniszter. "Miután Spanyolország egy nagy demokrácia, szó sincs arról, hogy a spanyol belügyekbe kellene avatkozni" - fűzte hozzá.



