Szemléletváltást kell megvalósítani az állami és önkormányzati cégek vezetésében, az állami cégek menedzsmentjének megújítására feltétlenül szükség van – hangsúlyozta Domokos László, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke a távirati irodának.
Domokos László szerint lényeges, hogy a köztulajdonban lévő, közszolgáltatásokat nyújtó cégeket a legfelkészültebb vezetők irányítsák. Az elvárásokat és a juttatásokat is közelíteni kell az üzleti szférában bevált gyakorlatokhoz, a cégeket és a vezetők munkáját pedig folyamatosan értékelni kell a szabályosság, eredményesség, gazdaságosság szempontjából.



