Jelentős támogatást ad a kormány a társadalmi célú vállalkozásoknál megvalósuló foglalkoztatás ösztönzésére.
A társadalmi célú vállalkozások ösztönzése pályázati felhívás tavaly júniusban jelent meg, pályázatot olyan társadalmi vállalkozások, nonprofit gazdasági társaságok, szociális szövetkezetek, alapítványok és egyesületek nyújthatnak be, amelyek minősített társadalmi hasznossággal, megfelelő üzleti tervvel rendelkeznek. A sajtótájékoztatón a helyettes államtitkár a távirati iroda beszámolója szerint ismertette, hogy eddig 133 társadalmi célú vállalkozás szerzett minősítést, közülük nyolcvan már támogatási igényt is beadott, és további vállalkozások vették fel a kapcsolatot a minősítő szervezettel. Kiemelte, a programban az újonnan foglalkoztatottak legalább felének hátrányos helyzetű vagy megváltozott munkaképességű munkavállalónak kell lennie. A program keretében lehetőség van a társadalmi vállalkozás termékeinek, szolgáltatásainak fejlesztésére. Az NGM helyettes államtitkára emlékeztetett arra, hogy márciusban 15 milliárd forint keret nyílt meg visszatérítendő támogatásra ugyancsak a társadalmi célú vállalkozásoknál megvalósuló foglalkoztatás ösztönzésére.
Győri-Dani Lajos, a Máltai Szeretetszolgálat ügyvezető alelnöke elmondta, hogy a Heves megyei tarnabodi elektronikushulladék-bontó üzemüket szeretnék fejleszteni. A minősítést már megkapták, és 17 millió forint támogatásra pályáznak. A bontóba kerülő eszközök egy részét még érdemes javítani, majd újra forgalmazni.



