Fontos állami vállalatok kerültek máshova a vagyonkezelő tulajdonából

Változások az MNV-nél

Gazdaság
  • 2018.06.28. - 00:44

Több mint hetven állami vállalat került át a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) tulajdonából más hivatalokhoz, illetve minisztériumokhoz – derült ki a Magyar Közlönyben megjelent, Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter által jegyzett rendeletből.

Így az MNV-től az Emberi Erőforrások Minisztériumához kerül huszonhét művészeti és egészségügyi társaság tulajdonosi joga, emellett az Innovációs és Technológiai Minisztérium is hat társasággal „gyarapszik”. Jogtulajodonos lett továbbá a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Pénzügyminisztérium, illetve az Agrárminisztériumhoz is került három társaság. A nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter tulajdonosi joggyakorlóvá vált tegnap többek között a MÁV-ban és a MAHART-ban is.
Reklám