Folytatódik az NFM idősügyi infokommunikációs programja

A fejlesztésekkel 5000 rászoruló idős kap valamilyen infokommunikációs eszközt

Gazdaság
  • 2017.02.14. - 15:58

További 63 hátrányos helyzetű település bevonásával folytatódik az idősügyi infokommunikációs modellprogram, amely a digitális jólét programon belül valósul meg - mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős helyettes államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.

Solymár Károly Balázs hozzátette: a fejlesztésekkel 5000, 65 évnél idősebb rászoruló idős embernek tudnak majd valamilyen infokommunikációs eszközt adni, további 5000 ezer idős pedig saját eszközével kapcsolódhat a programba, amelyben az idősek jelentős részénél az internethozzáférést is támogatják majd. A fejlesztés teljes keretösszege 1,2 milliárd forint.     

Jeneiné Rubovszky Csilla miniszteri biztos közölte, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2016-os adatai szerint Magyarországon 1,8 millió 65 évnél idősebb ember él, számuk 2030-ra elérheti a 2,1 milliót.

Reklám