A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség ma benyújtja a Fővárosi Ítélőtáblának a 2006. őszi rendőri túlkapások ügyében hozott elsőfokú ítélet elleni fellebbezését – mondta lapunknak Csiha Gábor, az ügyészség szóvivője.
A fellebbviteli főügyészség Gergényi és Mittó esetében helyesnek tartja a jogi minősítést, ugyanakkor felfüggesztett börtönbüntetést indítványoz, a többi vádlottnál viszont az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését kezdeményezi. Csiha Gábor elmondta: törvénysértőnek tartják, hogy a bíróság nem foglalt állást a vádlottak bűnösségét illetően arra hivatkozva, hogy csak katonai vétséget követtek el, ami azonban már elévült. Az ügyészség szerint viszont a terheltek nem vétséget, hanem bűntettet követtek el, amely öt év alatt évül el. Az ügyészség 2010 őszén kezdte meg nyomozását, ezzel megakadályozta az elévülést, a vádlottak pedig így büntethetők – mondta Csiha. Esetükben ráadásul felmerül a bűnpártolás bűntette is.



