Jelentősen nőttek az elmúlt években az átlagkeresetek, a közszférában az egészségügy volt az első terület, ahol a kormány béremeléseket hajtott végre 2010 után. Emellett mára jóval többet vihetnek haza mások mellett a pedagógusok, a rendvédelmi szerveknél dolgozók és a felsőoktatásban elhelyezkedett munkavállalók is.




