Együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a Magyar Kerékpáros Klub (MKK) tegnap.
Az együttműködés célja a fenntartható közlekedési módok terjedése, a kerékpározás feltételei és a közlekedési kultúra országos javítása, valamint a kerékpárral rendszeresen közlekedők számának bővítése. Ennek keretében közös kampányokat, szakmai rendezvényeket, kutatásokat szerveznek, fejlesztési stratégiákat készítenek. Ezenkívül tavasszal újraindítják a kerékpárral munkába járást ösztönző Bringázz a munkába! kampányt, valamint a hazai kerékpáros balesetek csökkentése érdekében felülvizsgálják a KRESZ-t. Az MKK részt vesz a fejlesztési minisztérium által kezdeményezett Nemzeti Kerékpáros Stratégia szakmai előkészítésében is, amelyet várhatóan még idén elfogad a kormány.