„Felelősségteljes gazdálkodás jellemezte az elmúlt évet”

Az államadósságot is sikerült csökkenteni - emlékeztetett Banai Péter Benő

Gazdaság
  • 2017.10.19. - 10:56

A felelősségteljes gazdálkodás eredményeként stabil államháztartás és az előrejelzésekkel összhangban lévő makrogazdasági folyamatok jellemezték a 2016-os évet - mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára a zárszámadási törvényjavaslat általános vitájában csütörtökön az Országgyűlésben.

banai ogy
Soós Lajos
Az államháztartásért felelős államtitkár közölte: a GDP 2,2 százalékos növekedésével az Európai Unió átlagos szintje felett teljesített a magyar gazdaság, miközben az államháztartási hiány a tervezettnél is kedvezőbben, a GDP 1,9 százalékában teljesült.

Hozzátette: az adósságfinanszírozás stabilitásának erősítését célzó intézkedéseknek köszönhetően az államadósság a 2015. év végi 74,7 százalékos szintről az uniós módszertan szerint 73,9 százalékra csökkent.

Reklám