Nem kormányzati szervezetek szerveztek szombaton tüntetést Felcsútra. Az Origo beszámolója szerint a Soros által pénzelt civil szervezetek buszoztatták a helyszínre a tüntetőket. A Fidesz közleményben tudatta: a tüntetés a Soros-hálózat újabb akciója.
Az esetről Tessely Zoltán, Etyek, valamint a Szent László- és Váli-völgy területfejlesztéséért felelős miniszterelnöki biztost kérdezte a portál. Tessely szerint megdöbbentő volt látni azt a néhány tucat tüntetőt, aki teljes felfordulást idézett elő Felcsúton.
Fidesz: A mai tüntetés a Soros-hálózat újabb akciója
A mai tüntetés a Soros-hálózat újabb akciója - szögezte le a Fidesz a demonstráció kapcsán kiadott közleményében szombaton.
"A Soros-hálózat mindenhol s minden eszközt bevet, hogy nyomást gyakoroljon a magyar kormány bevándorlás-politikájára. Ahogy Brüsszelben, Budapesten, ma Felcsúton akcióznak. A tüntetés szervezői mind a Soros-hálózathoz köthetőek, az a Soros György támogatja őket, aki évente egymillió migránst akar betelepíteni Európába" - zárul a Fidesz közleménye.
Vidéken ez nem a mi stílusunk, ez a brutalitás távol áll tőlünk – mondta a biztos, hozzátéve: elképesztő, hogy egyesek demokráciát kiáltva mit engednek meg maguknak. Tessely szerint ugyanis egy nő a helyszínen az intézkedő rendőrségi kocsi alá ugrott, ezzel provokálva, hergelve a tömeget.
Az Origo beszámolója szerint több volt az újságíró és riporter a helyszínen, mint a tüntető, akiknek egy része nem magyarul beszélgetett társaival. Tessely szerint ez a Soros-hálózat újabb akciója, amelynek hosszú távú célja Magyarország bevándorlási politikájának megváltoztatása.
A tüntetés hivatalos programja szerint Hadházy Ákos, az LMP társelnöke, Horváth András, a KELLESZ elnöke, Juhász Péter, az Együtt elnöke, Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke, Törley Katalin a Tanítanék Mozgalomból, Vágó Gábor, a KELLESZ titkára, valamint a Momentum és a Quaestor-károsultak egy-egy képviselője szervezett tüntetést, ahogy mondták, a korrupció ellen.



