A címvédő Videoton és az előző idényben ezüstérmes, jelenleg listavezető Ferencváros székesfehérvári összecsapása ígérkezik az egyik legérdekesebb találkozónak a labdarúgó OTP Bank Liga hétvégi negyedik fordulójában.
A Videotonnak – amely búcsúzott a Bajnokok Ligája selejtező harmadik körében, de a második számú kontinentális kupasorozatban, az Európa Ligában még küzdhet a csoportkörbe jutásért – döcögve indult el szekere a bajnokságban. Két vereség után a múlt héten a Diósgyőr vendégeként – az utolsó pillanatokban szerzett gólokkal – elért 2-1-es sikerrel gyűjtött először pontokat a csapat. A Ferencváros ezzel szemben kiválóan rajtolt, százszázalékos mérleggel áll a tabella élén, ráadásul három meccsen csupán egy gólt kapott.
A második helyen álló Újpesthez ezúttal a Puskás Akadémia látogat, a harmadik pozíciót elfoglaló Budapest Honvéd pedig Pakson vendégeskedik. Az élvonalba visszajutott, pont nélkül álló csapatok csatájában a sereghajtó Békéscsaba a Vasast látja vendégül, az Európa Liga-selejtező harmadik fordulójában a norvég Rosenborg ellen elvérzett Debrecen pedig a Szombathelyi Haladással játszik hazai pályán az egyetlen vasárnapi mérkőzésen.
OTP Bank Liga, 4. forduló
szombat: Békéscsaba-Vasas 18.00, MTK-Diósgyőr 18.00, Paks-Honvéd 18.00, Újpest-Puskás Akadémia 18.00, Videoton-Ferencváros 20.30
vasárnap: DVSC-Haladás 20.15 (tv: M4)



