Az erdőtörvény módosításával a fenntartható gazdálkodás mellett növekedhet az erdőterület Magyarországon, miközben javulhatnak a természeti, környezeti állapotok is - mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter kedden az M1 aktuális csatornán.

A miniszter beszámolt arról is, hogy egyszerűbbek lesznek az engedélyezési eljárások, csökkennek, illetve jó néhány esetben megszűnnek a hatósági eljárási díjak.
A fenntartható erdőgazdálkodás lehetővé teszi, hogy Magyarországon az erdőterület növekedjen - hangsúlyozta, és megjegyezte az elmúlt száz évben megduplázódott, kétmillió hektárra nőtt a magyarországi erdők területe, ezt a folyamatot kívánják a jövőben erősíteni.



