Fazekas: Nőtt a sertéshúsfogyasztás Magyarországon

Egy emberre vetítve most 25 kilogramm körüli a fogyasztás

Gazdaság
  • 2018.02.17. - 11:04

Mintegy tíz százalékkal nőtt a sertéshúsfogyasztás 2016 óta Magyarországon, éves szinten, egy emberre vetítve most 25 kilogramm körüli a fogyasztás - közölte a földművelésügyi miniszter szombaton Túrkevén, a XII. Nemzetközi Kevi Böllértalálkozón tartott sajtótájékoztatón.

Fazekas Sándor azt mondta: a sertéságazatra rendkívül kedvezően hatott, hogy 27-ről 5 százalékra csökkent a sertéshús áfakulcsa 2016. január 1-jétől. A gasztronómiai rendezvények is ráirányítják a figyelmet a sertésből készült ízletes ételekre - tette hozzá.

Reklám