Farkas Flórián lapunknak is eljuttatott közleményében az Orbán-kormányok antirasszista és antixenofób munkájára hívta fel a figyelmet, egyúttal hangsúlyozta: az ENSZ emberi jogi főbiztosának bocsánatot kell kérnie minden magyar és minden roma embertől, amiért téves és alaptalan kijelentéseket tett a magyar miniszterelnökről.
A Lungo Drom közleménye az alábbiakban változtatás nélkül olvasható:
"A Lungo Drom elnökeként tájékoztató levelet fogok küldeni Zeid Raad al-Husszeinnek az Orbán-kormányok antirasszista és antixenofób munkájáról, amelynek alapján arra kérem majd az ENSZ emberi jogi főbiztosát, hogy vonja vissza állításait a magyar miniszterelnökre vonatkozóan, és kérjen bocsánatot minden magyar és roma embertől téves és messzemenőkig alaptalan kijelentéséért. A főbiztos méltatlanná vált tisztségének betöltésére, ezért távoznia kell az Egyesült Nemzetek Szervezetéből.
Az ENSZ jelenlegi emberi jogi biztosának is el kell fogadnia és meg kell érteni, hogy a migráció nem alapvető emberi jog. Határaink megvédése, kultúránk megőrzése nem értékelhető rasszizmusként, éppen a szülőföldön élők megmaradását szolgálja nemtől, származástól, bőrszíntől és vallástól függetlenül.
Ugyancsak a magyar miniszterelnök és kabinetje végezte eddig a legtöbbet a magyarországi gyermekéhezés felszámolása és a szegények iskoláztatása, oktatása érdekében, amelynek keretében jelentős eredményeket ért el a roma társadalom életében is.
Zeid Raad al-Husszein főbiztos úrnak ezek szerint mindezekről nincs tudomása, mert, ha lenne, nem állíthatná a magyar miniszterelnökről, hogy idegengyűlölő és rasszista.
Farkas Flórián
elnök"



