Első helyen végzett a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az európai hatóságok rangsorában. Az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) legújabb felmérése szerint ugyanis a magyarok szavaznak leginkább bizalmat a nemzeti hatóságuknak – mondta Zsigó Róbert élelmiszer-biztonságért felelős államtitkár tegnap a távirati irodának.
A kutatás 25 tagállamban 6200 ember bevonásával arra kereste a választ, hogy a lakosság szerint az országukban működő hatóságok mennyire képesek megvédeni őket az élelmiszer-biztonsági kockázatokkal szemben. A vásárlók többsége elvárja a gyors és részletes tájékoztatást. Zsigó Róbert hangsúlyozta, az eredmény alapján a lakosság elismeri a Nébih erőfeszítéseit az élelmiszerlánc-biztonsági helyzet javításáért és a gyorsabb információáramlásért. Kiemelte, a Nébih felméréséből kiderül, hogy az emberek 85 százaléka ismeri a hivatalt, háromnegyedük megbízik benne, vagyis a Nébih az egyik legelismertebb állami intézmény.