Esztergályos Cecília: Szerencsére ma is sokat vagyok a színpadon

Kultúra
  • 2018.03.16. - 03:47

Több helyen is szerepel párhuzamosan Esztergályos Cecília, a most Kossuth-díjjal kitüntetett színművész örül, hogy sokat játszhat.

– Már számos elismerést kapott, mit gondol, a Kossuth-díj nagyobb felelősséggel jár?

– Minden este felelősséggel játszom és szerencsére ma is sokat vagyok színpadon. Dörner György, az Újszínház igazgatója három éve szerződtetett le engem, ezen kívül még hat helyen játszom. Csodálatos érzés, hogy ennyire rugalmasak és hogy nem a politikával törődnek, hanem, hogy ki milyen színész.

– Mely szerepére a legbüszkébb?

– Most egy éve mutattuk be az Újszínházban a Sári bírót, és pont ötven éve, hogy ugyanitt, a Paulay Ede utcai színházban Móricz Zsigmond Csibéjét játszhattam. Nagy öröm ez a csodálatos párhuzam.

– Milyen bemutatóra készül?

– Jelenleg a Zserbótangó című előadáson dolgozunk Tordai Terivel és Bordán Irénnel.

Reklám