Firtl Mátyás KNDP-s országgyűlési képviselő indította útjára tegnap a 13. Liszt Ferenc-kerékpártúrát. Papp Attila, a program szervezője a helyszínen azt mondta: az előzetes számítások alapján nagyjából nyolcszázan vesznek részt a túrán.

A Harkáról Doborjánba tartó út végállomása Liszt Ferenc szülőháza, ahol koszorúzással emlékeznek a világhírű magyar zeneszerzőre. Emellett cél az osztrák-magyar közösségek összekovácsolása is. A Liszt Ferenc-kerékpártúra a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium „Kerékpáron 7határon át” elnevezésű programsorozatának része. A rajt előtt az M1 tévécsatornának Becsey Zsolt, a tárca helyettes államtitkára hangsúlyozta, a kerékpáros turizmus folyamatosan nő. Kiemelte, az NFM nemcsak a határon átnyúló regionális együttműködések erősítésének érdekében támogatja a rendezvényt, hanem közlekedésbiztonsági, környezetvédelmi, egészségi szempontból is fontosnak tartja a kerékpározás népszerűsítését.



