Ma kezdődik a XI. Volvo Kupa a Tüskeuszodában, ahol a magyar válogatott sorrendben Szlovákia, a riói ötkarikás játékokon negyedik Montenegró és az olimpiai ezüstérmes Horvátország ellen mérkőzik.
„A nagyon erős horvát és montenegrói együttes mellett a folyamatosan fejlődő szlovákok lesznek az ellenfeleink – mondta a torna csütörtöki sajtótájékoztatóján Märcz Tamás, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Ezúttal nem volt módunk hosszabb felkészülésre, de meg kell ragadnunk minden olyan alkalmat a csapatépítésre, mint amilyen a mostani Volvo Kupa is. Nem biztos, hogy győzni tud együttesünk, mert kiváló ellenfelek jöttek. Ez segíti az én munkámat abban is, hogy lemérjük, hogyan állják meg például az új behívottak a helyüket.” Sztárcsevity Andrea, a Volvo marketingigazgatója bejelentette, mivel már 11. alkalommal rendezik meg a tornát, a Volvo magyar gólonként tizenegyszer tízezer, azaz 110 ezer forinttal támogatja a hazai utánpótlást.



