Kihirdették a Magyar Bor Akadémia által gondozott Év Bortermelője Magyarországon 2018 cím nyertesét tegnap. A nyertes Balla Géza arad-hegyaljai bortermelő lett.

A díj nem egy bor kiváló minőségének elismerését jelenti, hanem a nyertes bortermelő több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borainak állandó kiváló minőségéért, azok hazai és külföldi sikereiért, a borszakmáért tett erőfeszítéseiért adományozható. Ez tehát a magyar borászok által elnyerhető legrangosabb hazai kitüntetés. Balla Géza borai az arad-hegyaljai, közismertebb nevén a ménesi borvidéken születnek, amely Aradtól húsz kilométerre helyezkedik el. A borász 35 éve tevékenykedik a szakmában, húsz éve a saját pincészetében. „Igazán felemelő érzés, hogy én lehetek ezen megméretés első határon túli jelöltje. Hiszek abban, hogy a Kárpát-medence borászai nem egymás konkurensei. Mindig is a segítség, egymás segítése volt számomra az elsődleges” – mondta a nyertes, majd hozzátette: régóta célként tekintett arra, hogy egységes Kárpát-medencei magyar borról beszélhessünk.



