A Föld napja cselekvő ünnep, hiszen arra emlékezteti az embereket, hogy a környezet védelme nem korlátozódhat csupán egy alkalomra, az év minden napján szükség van rá.
Áder János köztársasági elnök is a globális felmelegedés okozta veszélyekre emlékeztetett pénteken a magyar Természettudományi Múzeumban, az Olvadó jövőnk – Az Északi- és Déli-sarkvidék törékeny jelene természetfotó-kiállítás megnyitóján, és hangsúlyozta az emberiség közös felelősségét a Föld védelmével kapcsolatban. Bolygónk állapota és a környezetvédelem globálisan is izgatja a fogyasztókat, a Föld lakosságának négyötöde kifejezetten aggódik a víz- és légszennyezettség mértéke miatt – tájékoztatott Groszmann Diána, a Nielsen piackutató tanácsadója. A cég által végzett országos, reprezentatív felmérésből kiderült, a legfontosabb környezetvédelemmel kapcsolatos tennivalónak a víz- és energiatakarékosságot, illetve a szelektív hulladékgyűjtést tekintjük. A magyarok fele használ saját bevásárlótáskát műanyagszatyor helyett, több mint egyharmaduknak fontos, hogy az adott márka tesz-e a fenntarthatóságért, és a lakosság közel kétharmada saját bevallása szerint szelektíven gyűjti a hulladékot.



