A negyeddöntőbe jutásért játszott tegnap este a női röplabda Eb-n a magyar válogatott. Németország győzött. A lefújást követően Jókay Zoltánt a magyar válogatott másodedzőjét sikerült elérnünk.
– A lányok mintha mentálisan fáradtak lettek volna. Ön is így látta?
– Igen, talán a fáradtság kiütközött játékosainkon. Sajnos így alakult, de így is nagyon komoly sorozat van mögöttünk, mert a továbbjutással hatalmas sikert értünk el.
– Mit jelent ez a magyar röplabdasportnak?
– Azt reméljük, hogy a sikert a klubok kihasználják. Hatalmas energiákat kell mozgósítanunk, hogy a gyerekek megszeressék sportágunkat, és ez az Eb mindenképpen ezt az irányt szolgálja, mert a lányok példaképekké váltak.
– A szövetségi kapitánynak, a belga Jan de Brandtnak lejár a szerződése. Megy vagy marad a szakember?
– Velünk tervezi a jövőt, és gondolom a magyar szövetség is elégedett a munkájával.



