Elölről kezdődött a Buda-Cash-ügy vádlottainak büntetőpere

Új bírói tanácsot kellett kijelölni

Gazdaság
  • 2017.01.31. - 13:01

Új bírói tanács kijelölése miatt a korábbi tárgyalások anyagának ismertetésével elölről kezdődött a Buda-Cash-ügy öt vádlottjának büntetőpere kedden a Fővárosi Törvényszéken, V. Pétert és társait különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztással és más bűncselekményekkel vádolják.

Az ügyben a törvényszék másik bírói tanácsot jelölt ki, a keddi és a csütörtöki tárgyalási napokon az eddigi tárgyalások anyagát - egyebek mellett a vádlottak vallomását - ismertetik, majd március második felében tervezik folytatni a bizonyítási eljárást, további tanúk, pénz-és tőkepiaci szakértők bevonásával - mondta el a tanácsot vezető bíró.     Az ügyben mintegy 120 milliárd forint összeget érintő, bűnszervezetben, folytatólagosan elkövetett csalással, sikkasztással vádolják V. Pétert és társait az ügyészség képviselője szerint.

Reklám