Ellenőrizték az energiahivatalt

A számvevőszék szerint szabályosan működött

Gazdaság
  • 2017.05.26. - 03:34

Befejezte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) és jogelődje 2012. és 2015. évekre vonatkozó ellenőrzését – tudatta lapunkkal az ÁSZ.

A szervezet megállapította, hogy a MEKH-re és jogelődjére vonatkozó irányító szervi feladatellátás szabályszerű volt. A belső kontrollrendszer kialakítása és működtetése 2012-ben nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak. A kontrollrendszer működtetése 2015-ben szabályszerű volt, támogatta az integritásszemlélet érvényesülését. A hivatal pénzügyi és vagyongazdálkodása megfelelő volt. A közigazgatási hatósági tevékenységet szabályszerűen látta el – olvasható a jelentésben. Az ÁSZ hangsúlyozta: a hivatal irányító szervi feladatellátása szabályszerű volt. Az alapítói jogosultságok gyakorlása a jogszabályi előírásoknak megfelelően történt, az irányításért felelős szerv pedig a munkáltatói jogosultságait szabályszerűen gyakorolta.

A hivatal jogelődjénél 2012-ben a belső kontrollrendszeren belül a kontrollkörnyezet, a kockázatkezelési rendszer, a kontrolltevékenységek és a monitoringrendszer kialakítása és működtetése nem volt szabályszerű; az információ és a kommunikáció területe azonban megfelelt az előírásoknak. A belső kontrollrendszer kialakítása és működtetése 2015-ben szabályszerű volt. A jelentés megállapította, hogy az MEKH és jogelődje az egyes szakmai feladatok ellátása során az engedélyezési és felügyeleti közigazgatási hatósági tevékenységét az előírásokkal összhangban látták el.
Reklám