Befejezte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) és jogelődje 2012. és 2015. évekre vonatkozó ellenőrzését – tudatta lapunkkal az ÁSZ.
A hivatal jogelődjénél 2012-ben a belső kontrollrendszeren belül a kontrollkörnyezet, a kockázatkezelési rendszer, a kontrolltevékenységek és a monitoringrendszer kialakítása és működtetése nem volt szabályszerű; az információ és a kommunikáció területe azonban megfelelt az előírásoknak. A belső kontrollrendszer kialakítása és működtetése 2015-ben szabályszerű volt. A jelentés megállapította, hogy az MEKH és jogelődje az egyes szakmai feladatok ellátása során az engedélyezési és felügyeleti közigazgatási hatósági tevékenységét az előírásokkal összhangban látták el.



