A szegedi lézerközpont Magyarország modern kori történetének legnagyobb tudományos beruházása - jelentette ki a Orbán Viktor miniszterelnök a kutatóközpont épületkomplexumának átadásán kedden. A miniszterelnök azt mondta: a kutatóközpont nem olyan beruházás, mellyel felzárkózhatunk Európához, hanem olyan, mellyel Európa felzárkózik a világhoz.
Magyarország akkor lehet a jövő nyertese, ha tudományos kutatóközpontok egész hálózatát hozza létre, hogy az ország ne csak termelési, hanem kutatás-fejlesztési központtá is válhasson - fejtette ki a kormányfő.




