Gyorsított eljárásban kétszáznegyven óra közérdekű munkára kötelezte tegnap a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) azt a férfit, aki pénteken kefirrel és joghurttal öntötte le a fővárosi Kossuth téren Rogán Antalt, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjét.
A vádlott társát százötvenezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta a testület, amely a váddal egyezően mindkét terheltet garázdaság vétsége miatt marasztalta el – tájékoztatta lapunkat Üveges Andrea fővárosi főügyészhelyettes. A két férfi hosszabb ideig várta az Országgyűlés épületében tartózkodó Rogánt, aki éppen a rá váró kisbuszhoz igyekezett, amikor az egyik vádlott megszólította, majd leöntötte őt. Az akciót a támadó a testére erősített kamerával, társa pedig egy kicsit távolabbról egy kézi felvevővel rögzítette. A bíróság megállapítása szerint a terheltek erőszakos, kihívóan közösségellenes magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen.
A PKKB tegnapi határozata nem jogerős, az ellen a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség képviselője mindkét terhelt esetében súlyosítás miatt jelentett be fellebbezést, az ügy másodfokon a Fővárosi Törvényszéken folytatódik.



