Elfogtak két férfit péntek délelőtt egy VII. kerületi lakóházban, miután fegyveres férfiről érkezett bejelentés. Az elsődleges adatok szerint airsoft-, vagyis szabadidős célú, műanyag golyót kilövő fegyver volt náluk.

Az ingatlan átvizsgálását követően a két férfit a kerületi kapitányságra előállították, elszámoltatásuk folyamatban van.
A házkutatáskor lefoglalt fegyvert vagy annak utánzatát - amely az elsődleges adatok airsoft-fegyver - szakértők bevonásával vizsgálja a rendőrség.
A közleményben kiemelték: valótlan az a sajtóban megjelent információ, amely szerint bárki elbarikádozta magát a rendőri intézkedés előtt vagy annak során.



