Hivatalosan életbe lépett damaszkuszi idő szerint hétfő este hét órakor (közép-európai idő szerint hat órakor) az amerikai-orosz megállapodáson nyugvó szíriai tűzszünet.

Bassár el-Aszad szíriai elnök néhány órával a naplementekor életbe lépett fegyvernyugvás előtt kijelentette: vissza akarja szerezni a rezsim ellenőrzése alól kicsúszott valamennyi területet. „A szíriai állam eltökélt szándéka, hogy minden régiót visszaszerezzen a terroristáktól és helyreállítsa a biztonságot” - szögezte le.
„A fegyveres erők habozás nélkül folytatják a munkát (...), és ezt a külső és belső tényezőktől függetlenül teszik” - tette hozzá Aszad.



