Belgrádban találkozott tegnap Aleksandar Vucic szerb miniszterelnök és a boszniai államelnökség három tagja.
Újságírói kérdésre válaszolva, miszerint a bosnyákok nem ismerik el a szerbek ellen elkövetett háborús bűnöket, Bakir Izetbegovic, az államelnökség bosnyák tagja úgy reagált: „a háborús bűn az háborús bűn”, mindegy hogy azt nyolcezer vagy nyolc ember ellen követték-e el, és az elkövetőket el fogják ítélni. Bejelentették, hogy szeptemberben Belgrád és Szarajevó közös kormányülést tart, ezt követően pedig Tomislav Nikolic szerb államfő Szarajevóba látogat. Mladen Ivanic, Dragan Covic és Bakir Izetbegovic, a boszniai államelnökség szerb, horvát és bosnyák tagja 11 nappal azután érkezett Belgrádba, hogy a szerb kormányfőt a srebrenicai mészárlás huszadik évfordulója alkalmából szervezett megemlékezésen kifütyülték, sértegették és megdobálták.



