„Egyre több migráns próbál Spanyolországba jutni Ceutánál”

Domonkos Endre: Spanyolország 24 órában belül minden Marokkóból érkező illegális határátlépőt visszaküldhet az országba

Külföld
  • 2018.08.27. - 10:37

Egyre több migráns próbál Spanyolországba jutni Ceutánál - mondta Domonkos Endre Spanyolország-szakértő az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

A migrációs útvonal Marokkó és Ceuta után Gibraltáron keresztül halad - fűzte hozzá.

Elmondta: a Marokkó és Ceuta között húzódó hat méter magas határkerítést Spanyolország 1993-ban építette az illegális határátlépés és a csempészet megállítása érdekében. 

Egy kétoldalú megállapodás szerint, amelyet Marokkó és Spanyolország belügyminiszterei 1992-ben kötöttek, Spanyolország 24 órában belül minden Marokkóból érkező illegális határátlépőt visszaküldhet az országba - tette hozzá.

Domonkos Endre közölte: a migrációs nyomás egyre erősebb Spanyolországon, amely részben Olaszország szigorított migrációs politikájával magyarázható.

Reklám