Országszerte romlott a levegő minősége, Salgótarjánban veszélyesnek minősítették a magas szállóportartalma miatt. Az Országos Közegészségügyi Központ térképén tegnap Budapest mellett Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen, Szeged, Pécs, Esztergom, Győr és Mosonmagyaróvár levegőjét jelölték egészségtelennek.
Légszennyezettség szempontjából négy szintet különböztetünk meg: kékkel jelzik az elfogadható, zölddel a kifogásolt, narancssárgával az egészségtelen, pirossal a veszélyes szennyezettségi szintet. Legutóbb február elsején volt szmogriadó.



