Egy utas állította meg az elszabadult buszt

A sofőr rosszul lett, az egyik turista lépett rá a fékre a szakadék szélén

Krónika
  • 2017.09.25. - 15:15

A turistabusz vezetője az osztrák Alpok egyik szerpentinén lett rosszul, a hatóságok szerint csak a francia utas gyors reakciójának köszönhető, hogy nem történt katasztrófa.

A buszon huszonegy turista utazott, a baleset után négy embert szállítottak kórházba. A buszt fékezés után az út mentén található kerítés állította meg, mindössze méterekre egy százméteres szakadéktól.

Ausztriában legutóbb 2004-ben történt hasonló baleset, akkor azonban nem ért ilyen szerencsés véget a történet: ekkor öten vesztették életüket. 

Reklám