Dömötör Csaba: A kormány elfogadta a Czeglédy-ügy kárrendezéséhez szükséges rendeletet

"A baloldal politikusai mind a mai napig falaznak az előzetesben ülő Czeglédy Csabának"

Belföld
  • 2017.12.29. - 11:38

A kormány elfogadta a Czeglédy-ügy kárrendezéséhez szükséges rendeletet - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára pénteken az MTI-vel.

Dömötör Csaba azt mondta: a Czeglédy-ügy kárrendezéséről szóló rendelet rövidesen megjelenik a Magyar Közlönyben.

Kiemelte: a kárrendezésre azért van szükség, mert Czeglédy Csaba baloldali politikus (az MSZP, a DK és az Együtt képviselője) rengeteg diákot és idős embert károsított meg egy - a gyanú szerint - bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás során. "A kormány fontosnak tartja, hogy a károsultak mielőbb megkapják azt a pénzt, amiért megdolgoztak" - szögezte le az államtitkár hozzátéve: az Orbán Viktor miniszterelnök által aláírt rendelet ezt a célt szolgálja.

Dömötör Csaba kitért arra is: botrányosnak tartják, hogy a kárrendezésben való közreműködés helyett a "baloldal politikusai mind a mai napig falaznak az előzetesben ülő Czeglédy Csabának".

Megjelent a Magyar Közlönyben a Czeglédy-ügy károsultjaival kapcsolatos kormányrendelet
Megjelent a Magyar Közlöny legfrissebb számában a Czeglédy-ügy károsultjainak kárrendezéséről szóló kormányhatározat péntek este.
A rendelet szövege szerint kárrendezés illeti majd azt, aki a 2017. május 1. és 2017. június 30. közötti időszakban a Human Operator Munkaügyi és Személyzeti Szolgáltató Zrt.-nél feladatteljesítésben vett részt és nem fizették ki. Az  állami kárrendezés iránti kérelmet személyesen a lakóhely szerinti fővárosi és megyei kormányhivatalnál lehet kérni, amelyhez csatolni kell a bizonyító dokumentumokat.


Reklám