Kiválasztották tegnap az Országház borait, a címre vonatkozó pályázat kiírásával a Tisztelt Ház olyan hagyományt szeretne teremteni, amellyel a hazánkba látogató delegációknak mutathatnák be a minőségi magyar borokat.

A címet nyolc kategóriában ítélték oda, a nyertesek elsősorban a Kárpát-medencében őshonos fajtákból készültek közül kerültek ki. Kövér László, az Országgyűlés elnöke az olaszrizling kategóriában első díjat nyert Kristinus Borbirtok asztalánál kóstolta meg a győztes bort.



