A kormány határozottan támogatja a nyílt forráskódú vagy arra épülő szoftverek elterjesztését a közigazgatásban, ami Magyarország informatikai szuverenitását is szolgálja – mondta tegnap Deutsch Tamás a Digitális Jólét Fórum konferencián.
Deutsch Tamás felidézte, hogy a szoftverek elterjesztése érdekében a májusban elkészült kormányhatározat intézkedési terv kidolgozását írta elő. Egy novemberben elfogadott kormányhatározat pedig jóváhagyta ezt az intézkedési tervet, amely konkrét, mérhető és számon kérhető lépéseket tartalmaz.
Bakos Béla, a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. ágazati igazgatója elmondta: a tervek szerint 2017 végéig a zárt forráskódú irodai szoftverek aránya húsz százalékkal csökken. Mindez a szövegszerkesztésben, táblázatkezelésben, levelezésben hoz változást. Baltay Tímea, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára rámutatott: 2010 óta a területi közigazgatás folyamatos informatikai fejlesztése valósult meg, eddig több mint negyvenezer felhasználó működik, 33 ezer postafiókkal, 23 ezer aktív munkaállomással. Baltay Tímea azonban hozzátette, a fejlesztés nem ért véget.



