Diák színjátszók gálaestje a Nemzetiben

Kultúra
  • 2017.01.27. - 01:07

Ma tartják az Ádámok és Évák ünnepe gálaestjét a Nemzeti Színházban: a magyar kultúra napjához kapcsolódva a színházba fővárosi és környékbeli diák színjátszók érkeznek, akik bemutatják munkájuk eredményét.

A játék szervezője, a díszelőadás rendezője Rubold Ödön színművész. Az országos program budapesti eseményére szeptemberben sorsolták ki, mely iskola melyik iskoladrámával foglalkozik, s azóta próbálják a darabokat a diá­kok színházi mentorok segítségével. Az idei zsűri elnöke A. Szabó Magda, a Nemzeti Színház stratégiai igazgatója, tagja Rideg Zsófia dramaturg, Kiss József színművész, író, rendező, Pataki András, a soproni Petőfi Színház igazgató-főrendezője és Quintus Konrád színművész-rendező, a József Attila Színház ifjúsági koordinátora.
Reklám