Diadal

Hadijátékkal emlékeztek meg a magyar honvédsereg szolnoki diadaláról

Krónika
  • 2016.03.07. - 02:39

Koszorúzással és korhű császári és magyar ruhába öltözött lovas hagyományőrzők hadijátékával emlékeztek meg Szolnokon az 1849. március 5-i csatáról, amikor a magyar honvédsereg Damjanich János honvédtábornok vezetésével győzelmet aratott az osztrák seregek felett.

hadijáték 20160307
(Fotó: MTI - Mészáros János)

A haditerv az volt, hogy gróf Vécsey Károly Szanda felől színlelt támadással magára vonja a császáriak figyelmét, ezalatt Damjanich János tábornok serege Cibakházánál átkel a Tiszán, és lopva megközelíti Szolnokot. A terv fényesen bevált, és ezzel a győzelemmel kezdetét vette a dicsőséges tavaszi hadjárat.

 

 

Reklám