Az elhunyt férjének öröksége körül kirobbant botrány kapcsán megszólalt Czeizel Endre özvegye.
„Csak kapkodom a fejemet, képtelen vagyok elhinni és felfogni, hogy mi történik körülöttünk – mondta az özvegy. – Mi világéletünkben tisztességes emberek voltunk, igyekeztünk méltósággal élni. A férjem halála óta pedig az a legfontosabb, hogy ezt a méltóságot meg is őrizzük. Pokolian nehéz dolgunk van, ami folyik, az már halottgyalázás! Elképesztő, hogy olyan helyzet alakult ki, amelyben arról kell beszélnünk, hogy abból, amit a férjem alkotott, megteremtett, abból a pénzből, amiért megdolgozott, kinek mennyi jár. Annak a helyében is szégyellem magam, aki ezért felelős.”



