Emelkedő forgalom mellett gyengült a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a múlt héten, a BUX
38 320,32 ponton fejezte be a hetet, az előző heti záróértékénél 1631,14 ponttal, 4,08 százalékkal alacsonyabban.
A részvénypiac heti forgalma 74,5 milliárd forint volt az előző kereskedési héten elért 57,1 milliárd forint után, a vezető részvények árfolyama gyengült. Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-hez eljuttatott tőzsdei elemzésében kiemelte, hogy a magyar tőzsdét csapongó kereskedés jellemezte, ahogy a nemzetközi piacok sem találták az irányt a nagyobb esések és a kisebb korrekciók között, úgy követte a legfontosabb külföldi indexeket a BUX is. Ugyanakkor nemzetközi összehasonlításban a magyar index teljesítménye kiemelkedett. Az elemzés szerint a blue chipek közül a legnagyobb mértékben a Mol vesztett értékéből, a több mint hét százalékkal zuhanó olajárak és a közelmúltban közzétett kedvezőtlen kelet-európai marzsadatok fokozzák a nyomást a teljes régiós olajszektorra.