Csaknem száz embert tartóztattak fel a szerb-magyar határnál

Bács-Kiskun megyében 65 illegális bevándorló próbált Magyarországra jutni

Külföld
  • 2017.06.13. - 07:50

Csaknem száz embert tartóztattak fel a rendőrök a szerb-magyar határnál keddre virradóra. Bács-Kiskun megyében 65 illegális bevándorló próbált Magyarországra jutni hétfőn, őket Hercegszántó, Bácsalmás, Bácsborsód és Kelebia közigazgatási területén akadályozták meg abban, hogy jogellenesen Magyarország területére lépjenek.

A Csongrád megyei Ásotthalomnál kedd hajnalban 27 migráns próbált átjönni Magyarországra, de a rendőrök feltartóztatták és az ideiglenes biztonsági határzárhoz kísérték őket. A rendőrség közleménye kitért arra is, hogy a férfiakból álló csoport tagjai iraki, szír, indiai, illetve pakisztáni állampolgárnak vallották magukat, de sem a személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni.

Reklám