Átment a Közbeszerzési Hatóság tavalyi beszámolója a gazdasági bizottságon. Tavaly az eljárások száma csökkent, a bírságoké viszont nőtt 2015-höz képest.
Az elnök úgy értékelte, hogy tavaly a döntőbizottság karakteresebben működött, differenciált bírságolási technikát alkalmazott: például esetenként méltányosságot gyakorolt, máskor viszont bírságot szabott ki. Fontosnak nevezte, hogy a kötelező feladat ellátása mellett a Közbeszerzési Hatóság szolgáltató is legyen. Rigó Csaba Balázs felhívta a figyelmet a hatóság ingyenesen letölthető applikációjára, ahol napra készen nyomon követhetők a közbeszerzési hirdetmények, továbbá bemutatják a szerződésteljesítés ellenőrzésekor tapasztalt hibákat, és hírt adnak a jó gyakorlatokról, statisztikákról. A gazdasági bizottság a határozatában egyebek közt kimondta: a hatóság a bürokrácia csökkentésére, valamint az eljárások egyszerűsítésére és gyorsítására irányuló jogalkotói szándékhoz csatlakozva több önkéntes feladatot is vállalt 2016-ban.



